Presbyterstvo

Presbyterstvo je vzácne poslanie od Pána Boha aktívne sa podieľať na službe riadenia cirkevného zboru.

Presbyteri nášho cirkevného zboru:
za matkocirkev Švábovce - Hozelec:
Švábovce: Martin Brejčák, Katarína Hupková, Eva Ilavská, Oľga Kleinová, Milan Korenko st. (kurátor), Vladimír Korenko st. č. 297, Peter Rusnačko, Juraj Šimko, Peter Šimko
Hozelec: Lýdia Hoozová, Jaroslav Korenko (kurátor), Božena Korenková, Želmíra Korenková
za dcérocirkev Hranovnica:
Miloslav Fedor (kurátor), Milan Liptaj, Anna Liptajová, Iveta Pavličková, Tomáš Prachniar, Ľubomír Slavkovský č. 393/7 a Ľubomír Slavkovský č. 496/30A
za dcérocirkev Gánovce:
Andrea Bobovská, Iveta Bobovská, Milan Bobovský, Danka Červinková, Pavol Petrík, Danka Petríková a Jozef Slavkovský

Presbyterstvo sa schádza podľa potreby.

Zasadnutia presbyterstva v roku 2024:
01.02.2024 (CZP):
zasadnutie celozborového presbyterstva sa zaoberalo kontrolou uznesení celozborových presbyterstiev, kňazskou správou za rok Pánov 2023, celozborovými misijnými a hospodárskymi plánmi na rok 2024, voľbou zborových funkcionárov, zlúčením dcérocirkvi Gánovce k matkocirkvi Švábovce-Hozelec, počtom členov CZ k 01.01.2024 a repartíciami za rok 2023.

01.02.2024 (MCP):
zasadnutie matkocirkevného presbyterstva sa zaoberalo kontrolou uznesení presbyterstiev a konventov, prípravou výročitého konventu - hospodárenie, rozpočet, misijné a hospodárske plány, vykurovaním kostola, opravou striech, majetkoprávnym vysporiadaním zvonice v Hozelci, cirkevným príspevkom pre rok 2024, opravou a vyčistením ríny na kostole.

15.04.2024 (CZP):
zasadnutie kandidačného celozborového presbyterstva sa zaoberalo voľbou zborových funkcionárov: zborového dozorcu, presbyterov, kurátorov a členov revíznej komisieTermín volebných konventov (Gánovce, Švábovce a Hranovnica) bol určený na 28. apríl 2024.

Zápisnice zo zasadnutí presbyterstiev s uvedenými bližšími informáciami a prijatými uzneseniami sú vo FÚ.

Zasadnutia presbyterstva v roku 2023:
31.01.2023 (MCP):
zasadnutie matkocirkevného presbyterstva sa zaoberalo prípravou výročitého konventu, nákupom elektronického organa a sústavy reproduktorov do kostola vo Švábovciach, majetkovo-právnym vysporiadaním pozemku pri fare, vykurovaním kostola, opravou strechy na hospodárskej budove, revíziou zvonov v kostole vo Švábovciach a na zvonici v Hozelci, nájomnou zmluvou s PD Švábovce, fotovoltaikou pre faru a EMŠ a neplatičmi cirkevného príspevku.

03.02.2023 (CZP):
zasadnutie celozborového presbyterstva sa zaoberalo prípravou výročitého konventu (konventi dcérocirkvi a matkocirkvi sa uskutočnia 05.02.2023 resp. 12.02.202),  Fondom finančného zabezpečenia ECAV, o výzvach pre neplatičoch cirkevného príspevku a o dotazníku pre vnútornú potrebu nášho CZ.

03.8.2023 (MCP):
zasadnutie matkocirkevného presbyterstva sa zaoberalo kontrolou uznesení z presbyterstiev, rozdelením prác na rekonštrukcii hospodárskej budovy - brigádou, upratovaním spoločných priestorov fary, obsadením voľného miesta zvonára vo Švábovciach, zvonicou v Hozelci, opravou nedostatkov po zateplení fary, zborovým výletom do Bratislavy a tabuľou na kostole.

Zápisnice zo zasadnutí presbyterstiev v roku 2023 s uvedenými bližšími informáciami a prijatými uzneseniami sú vo FÚ.