Erb CZ Švábovce

ERB

CIRKEVNÉHO ZBORU

EVANJELICKEJ CIRKVI A. V.

NA SLOVENSKU ŠVÁBOVCE

Erb Cirkevného zboru ECAV na Slovensku Švábovce korení v historickej pečati, ktorej obsahom bol žiariaci kríž. Doplnený bol o grécke písmená, symbolizujúce Ježiša Krista a tiež o symboliku dubového trojlistu, symbolu Svätej Trojice, ktorý sa stal tradičným symbolom tunajšieho cirkevného zboru.

Erb Cirkevného zboru Švábovce má túto podobu:

V modrom štíte zo zlatého dubového trojlistu vyrastajúci strieborný ďatelinkovitý kríž so zlatým prstencovým nimbom striedavých lúčov, po bokoch kríža veľké strieborné grécke písmena Alfa a Omega. Nad štítom na zlatej krížovej žrdi pripevnená, vejúca, do štyroch cimburovitých jazykov vybiehajúca modrá zástava so znamením Lutherovej ruže.

Erb Cirkevného zboru ECAV na Slovensku Švábovce je zapísaný v Heraldickom registri Slovenskej republiky pod signatúrou HRW-779/2020.

Zdroj: knižná publikácia Láskou zjednotení

Ladislav Vrtel, Erb Cirkevného zboru Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku Švábovce