2 % z dane 2024

Milí bratia, milé sestry.

Náš cirkevný zbor úzko spolupracuje s OZ ŠVÁBOVSKÉ RATOLESTI, ktoré sídli na adrese FÚ.
Združenie je dobročinnou organizáciou, ktorého cieľom je v duchu kresťanských tradícii medzi príslušníkmi všetkých vekových kategórii podnecovať, podporovať, materiálne a organizačne zabezpečovať aktivity, ktoré budú prispievať k šíreniu a udržovaniu kresťanských a mravných princípov predovšetkým pri našom cirkevnom zbore.
Darovaním 2 % z dane nám môžete pomôcť napĺňať tieto ciele.
OZ Švábovské ratolesti už podporilo finančne a organizačne zastrešilo viaceré podujatia prepojené na cirkevný zbor, najmä letné biblické tábory, športovú činnosť s dorastom a podporu činnosti žiakov Evanjelickej MŠ. OZ má od matkocirkvi prenajaté ihrisko pri fare, ktoré po rekonštrukcii využíva na športové účely.
Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít.
Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ktorým je aj naše občianske združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu.
Finančné prostriedky budú použité v súlade s činnosťou nášho občianskeho združenia.

Ak chcete venovať 2 % z daní pre OZ ŠVÁBOVSKÉ RATOLESTI, budete potrebovať nasledovné formuláre:
  •       VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby - formulár je k dispozícii aj vo fare
  •       POTVRDENIE o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti
Popis krokov pre venovanie 2 % z dane:
  1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
  2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2 % zaplatenej dane.
  3. Najneskôr do 30. apríla 2024 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

Údaje potrebné na poukázanie 2 % dane pre OZ ŠVÁBOVSKÉ RATOLESTI:
Obchodné meno / názov: Občianske združenie Švábovské ratolesti
Právna forma:
Občianske združenie
IBAN č. účtu: SK1783300000002200659060, Fio banka a.s.
Adresa / sídlo:
Švábovce 66, 05912 Švábovce